Режим ECO PRO.
Режим ECO PRO допомагає домогтися особливо економічного стилю водіння. Відразу ж після вибору режиму ECO PRO (це стандартна функція) за допомогою перемикача режимів водіння інтелектуальна система починає діяти і - залежно від індивідуальних особливостей стилю водіння - дозволяє знизити витрату палива. У режимі ECO PRO всі системи автомобіля оптимізовані для досягнення максимальної економічності: оптимізовані налаштування педалі газу і коробки передач, моменти перемикання передач, а параметри обігріву та кондиціонування повітря інтелектуально адаптовані для досягнення мінімального витрати палива..

На екрані управління можна бачити, за допомогою чого режим ECO PRO намагається домогтися зниження витрати палива,
наприклад, за допомогою рекуперації енергії гальмування або функції автоматичного запуску і зупинки двигуна. Рекомендації режиму ECO PRO інформують вас про способи підвищення економічності - наприклад, система може порекомендувати перемкнути передачу. Використовувати або не використовувати ці можливості економії - вирішувати тільки водієві. Дотримуючись порад ECO PRO, можна заощадити до 20%  пального. Бортовий комп'ютер покаже вам величину економії, тобто кількість кілометрів, які можна проїхати на зекономленій паливі.
Розраховано за результатами внутрішнього тестування BMW.

Індикатор перемикання передач
Точнообраний час вирішує багато чого. Саме тому BMW X3 оснащується індикатором перемикання передач, що відображає найбільш ефективну передачу для кожної ситуації.

Кожен BMW X3 з механічною коробкою передач взаємодіє з водієм за допомогою дисплея, що відображає номер найбільш оптимальної передачі для використання в тій чи іншій ситуації. Таким чином, водій отримує можливість перемикати передачі і економити паливо. Це особливо важливо при русі в місті або пересіченій місцевості. Система також розпізнає необхідність більш інтенсивного прискорення: у цьому випадку рекомендації по переходу на наступну передачу зміщуються в зону більш високих обертів двигуна. Дана система дозволяє знижувати витрата палива при кожному перемиканні.

BMW Efficient Dynamics.
Більше задоволення від водіння і не тільки: BMW Efficient Dynamics являє собою комплекс інтелектуальних технологій, які значно знижують витрату палива і шкідливі викиди, одночасно покращуючи динамічні характеристики BMW X3.

Основоположний принцип дуже простий: мінімальні втрати, максимальне використання енергії. Наприклад, система рекуперації енергії гальмування заряджає акумулятор за допомогою енергії, що виробляється двигуном, коли BMW X3 сповільнюється або рухається накатом, надаючи повну потужність для прискорення. Також варто відзначити такі інноваційні заходи, як електромеханічний підсилювач керма, шини зі зменшеним опором коченню і високоефективну з погляду аеродинаміки конструкцію кузова. Двигуни BMW X3 наділені технологіями, що поліпшують динамічні характеристики. Це, наприклад, запатентований турбонагнетатель Twin Scroll, система безпосереднього уприскування бензину або система вприскування дизельного палива Common-Rail. Дані технології дозволяють витягти максимум потужності з мінімальної кількості палива.

Менше викидів CO2, більше задоволення за кермом: це і є BMW EfficientDynamics.

Восьмиступінчаста автоматична коробка передач Steptronic з функцією автоматичного запуску / зупинки.
Ефективність BMW X3 розпізнається на слух: на більш високих швидкостях ви можете почути, як 8-ступінчаста автоматична коробка передач уповільнює роботу двигуна. А коли ви зупиняєтеся, ви почуєте як функція автоматичного пуску / зупинки вимикає двигун для запобігання зайвого згоряння палива. Музика для вух любителів ефективної та динамічної їзди.


Вперше BMW об'єднав функцію автоматичного запуску / зупинки з автоматичною коробкою передач. При зупинці двигун автоматично вимикається. А потім, коли ви знімаєте ногу з педалі гальма, він знову оживає. Ще: Цей компонент BMW Efficient Dynamics доступний в новому 4-циліндровому двигуні xDrive20i і рядних 6-циліндрових двигунах BMW xDrive35i, xDribe35d і xDrive30d.
Восьмиступінчастою автоматична коробка передач Steptronic перемикає передачі так швидко і плавно, що це помітно тільки по переміщенню стрілки тахометра. Додаткові передачі знижують інтервал обертів двигуна між перемиканнями, так що перемикання, наприклад, між 3 і 4 передачею практично непомітно. Водіння стає більш динамічним, ефективним - і більш комфортним.


На більш високих швидкостях довга восьма передача знижує кількість оборотів в хвилину, результатом чого є більш спокійне і паливозберігаючі водіння. Нещодавно розроблена високоефективна муфта гідротрансформатора додає ефективності роботі, навіть якщо ви використовуєте механічну коробку передач.

Електромеханічний підсилювач рульового управління.
Електромеханічний підсилювач рульового управління активується тільки тоді, коли він дійсно потрібний: при повороті рульового колеса. Він живиться від акумулятора, який заздалегідь заряджає за допомогою енергії, перетвореної в ході процесу рекуперації енергії гальмування.
Даний елемент з електродвигуном, що входить в комплекс заходів BMW Efficient Dynamics, замінює звичайний гідравлічний підсилювач рульового керування. У той час як гідравлічні системи постійно відбирають потужність у двигуна, споживаючи при цьому додаткове паливо, інноваційна система BMW починає діяти тільки в разі потреби. Якщо Ви не повертаєте рульове колесо (наприклад, при русі по прямій або при постійному куті повороту керма), електродвигун не працює, знижуючи відбір потужності у двигуна.