Режим ECO PRO

За результатами внутрішніх досліджень BMW режим ECO PRO дозволяє заощадити до 20% палива, залежно від індивідуальних особливостей манери водіння.

 Додатковий потенціал економії досягається за рахунок функції руху накатом (тільки для автомобілів з АКПП), прогнозуючого асистента і функції «Маршрут ECO PRO» (дві останні функції доступні тільки в поєднанні з навігаційною системою Professional).

Функція руху накатом від'єднує трансмісію від двигуна, завдяки чому автомобіль вільно рухається за інерцією, не споживаючи потужність двигуна. Функція активується при швидкості в 50-160 км/год, коли водій знімає ногу з педалі акселератора, не натискаючи педаль гальма. Якщо при цьому прогнозуючий асистент виявляє майбутню зміну обмеження швидкості, функція не вмикається.

Використовуючи дані навігаційної системи, прогнозуючий асистент здатний розпізнавати криволінійні ділянки, дорожні затори, обмеження швидкості і з'їзди з автострад, завчасно надаючи водієві рекомендації про зниження швидкості. Враховуючи манеру водіння і дорожні умови, функція «Маршрут ECO PRO» пропонує найбільш економічний маршрут. Бортовий комп'ютер відображає величину економії палива, яка може бути досягнута за рахунок застосування маршруту ECO PRO.

Аеродинаміка

Кожна деталь цього автомобіля втілює філософію BMW EfficientDynamics. Обтічний силует забезпечує чудові аеродинамічні характеристики.

Передній фартух являє собою виразний елемент дизайну, який втілює в собі філософію BMW EfficientDynamics. Інтегрована повітряна завіса направляє повітряний потік уздовж передніх колісних арок через два вертикальних повітрозабірника. Прискорюючись, цей потік формує «завісу» у зовнішніх кромок коліс. Ці інноваційні технології дозволяють зменшити турбулентність і аеродинамічний опір, що в свою чергу призводить до значного зниження витрати палива.

Плоский захист днища кузова, що охоплює моторний відсік і задню вісь, також істотно покращує аеродинамічні характеристики автомобіля. Ці нові деталі вкрай ефективні не тільки з точки зору аеродинаміки - вони також сприяють покращенню шумоізоляції і посилюють захист від корозії.

Функція Auto Start/Stop

Завдяки функції Auto Start/Stop Ваш автомобіль витрачає паливо тільки під час руху.

Поки Ви стоїте на світлофорі або в заторі, функція Auto Start / Stop економить паливо, відключаючи двигун, як тільки важіль КПП переводиться в нейтральне положення і водій знімає ногу з педалі зчеплення (в автомобілях з ручною коробкою передач) або після повної зупинки автомобіля (в автомобілях з автоматичною коробкою передач).

Коли функція Auto Start / Stop активна, на інформаційному дисплеї відображається відповідний індикатор. Двигун миттєво запускається, як тільки водій включає передачу (ручна коробка передач) або знімає ногу з педалі гальма (автоматична коробка передач).

Функція Auto Start / Stop ніяк не впливає на комфорт і безпеку, оскільки не активується у випадку, якщо двигун не досяг робочої температури, салон недостатньо прогрітий або охолоджений, a ступінь заряду акумуляторної батареї недостатньо висока або водій обертає кермо. При необхідності центральний блок управління запускає двигун, навіть якщо автомобіль нерухомий, наприклад, у випадку скочування автомобіля вперед або при запотіванні лобового скла. Функцію Auto Start / Stop можна відключити в будь-який момент натисненням кнопки.

Рекуперація енергії гальмування

При кожному гальмуванні вивільняється кінетична енергія, яка до недавнього часу ніяк не використовувалася.

Система рекуперації енергії гальмування дозволяє реалізувати цей незадіяний потенціал. Вона використовує енергію, що виробляється при гальмуванні або пригальмовуванні-прискоренні, перетворюючи її в електрику. За рахунок цієї енергії заряджається акумуляторна батарея. Завдяки даній інтелектуальній системі управління енергією знімається необхідність у безперервній роботі генератора, що зменшує навантаження на двигун. В результаті Ви отримуєте зменшення витрати палива і приріст потужності - класична ілюстрація ефективності програми BMW EfficientDynamics.

8-ступенева АКПП

8 -ступенева автоматична коробка передач задає нову планку динамічності та економічності, відіграючи роль ключового компонента в пакеті технологій BMW EfficientDynamics.

Особлива точність підбору передавальних чисел забезпечує оптимальну передачу потужності - як на нижніх, так і на верхніх передачах. За рахунок цього суттєво знижується витрата палива , тоді як водій отримує в своє розпорядження ще більш динамічний автомобіль. Зокрема, на високих швидкостях додаткові передачі дозволяють зменшити число обертів двигуна і тим самим знизити витрату палива і рівень шуму двигуна.

Важливу роль тут відіграє муфта гідротрансформатора - навіть при переході в режим ручного перемикання. У поєднанні з високою швидкістю зміни числа обертів двигуна і точним налаштуванням коробки передач муфта забезпечує незвичайно високу комфортність перемикань та істотно знижує рівень шуму.

Індикатор перемикання передач

Оптимальне, своєчасне перемикання передач дозволяє заощадити паливо, що особливо відчутно при їзді по місту, а також у поїздках на великі відстані.

Оптимальні перемикання передач і зниження витрати палива - електронна система двигуна визначає найбільш ефективну передачу, виходячи з дорожніх умов і оборотів двигуна. На інформаційному дисплеї з'являються покажчики у вигляді стрілок, які підказують оптимальний момент підвищення або зниження передачі. Система також розпізнає швидкий розгін і відкладає відображення підказки до моменту відновлення числа обертів двигуна. Порівняльні дослідження показали, що автомобілі з системою індикації моментів перемикання передач споживають приблизно на 4% менше палива.